Me haluamme tarjota jokaiselle yritykselle mahdollisuuden käyttää samanlaisia tai parempia työkaluja mitä markkinajohtajat käyttävät.

Kehitämme jatkuvasti tuotteitamme - investoimme innovaatioon ja suurin tavoitteemme on pitää asiakkaamme tyytyväisinä. Meidän visiomme on olla Euroopan johtava B2B SaaS yritys pienille ja keskisuurille yrityksille. Olemme valmiita kumppanuuksille ja etsimme aina hyviä tekijöitä.

Tule osaksi tarinaamme - etsimme juuri sinua - olet sitten asiakas, työntekijä tai kumppani.

2017
Perustettu
300+
Asiakasta
500,000+
Yhteydenottoa luotu

Serviceform on perustettu 2017 Vantaalla, ja olemme kasvaneet nyt 30+ henkilön tiimiin neljässä eri toimistossa. Pääkonttorimme on tällä hetkellä Turussa, Hansakorttelissa.

Yrityksen perustajat ovat Jarkko Oksanen ja Iranthi Gomes - jotka tapasivat Melbournessa, Australiassa.

Siellä he perustivat catering kahvilan yhdessä, ja kasvattivat yrityksestä menestyvän. He loivat lomaketyökalun verkkosivuilleen jolla asiakkaat pystyivät tilaamaan palveluita nopeasti netistä. Tämä toimi mainiosti ja yritys kasvoi.

Pian muut yritykset alkoivat kysymään samanlaista lomaketta itselleen, ja Iranthi ja Jarkko totesivat että tässähän voisi olla parempi bisnes. He lopettivat kahvilayrityksen pitämisen ja lähtivät kehittämään uutta yritystä. Näin Serviceform sai alkunsa.

Nyt vuoden 2022 alkaessa tiimimme on 30 henkilöä, ja asiakkaita alkaa olla ympäri maailman. Tavoitteenamme on kasvattaa yritystämme Euroopassa, ensiksi pohjoismaissa sekä Espanjassa ja sitten keski-euroopassa.

Tiimimme

Tästä löydät tiimimme ja yhteystiedot.

Jarkko Oksanen
CTO, Co-founder
jarkko@serviceform.com
Iranthi Gomes
CEO, Co-Founder
iranthi@serviceform.com
+358 50 408 1112
Miika Varjonen
Country Manager, Partner
miika@serviceform.com
+358 50 365 4996
Mari Halonen
Senior Account Manager
mari@serviceform.com
+358 50 538 3922
Sirja Oksanen
Finance Assistant
Paresh Abraham
Country Manager
Pasindu Subasinghe
Senior Business Development Manager
Raza Rafaideen
Full Stack Software Engineer
Champika Sampath
Senior Full Stack Engineer
Vanitha Maheshwaran
Senior Developer
Kaveen Molligoda
Product & Business Development Manager
Aimee Hensman
Real Estate Conversion Specialist
Benjamin Kähärä
Customer Success Manager
benjamin@serviceform.com
Tero Ylitalo
Customer Success Manager
Emmi Lavender
Customer Success Manager
Teemu Salomaa
Account Manager
Jonathan Holmberg
Account Manager
jonathan@serviceform.com
+358449718667
Tita Neittamo
Marketing and Customer Success Manager
tita@serviceform.com
Kari Oksanen
CFO
kari@serviceform.com
Aleksi Kuronen
Account Manager
aleksi@serviceform.com
+358 40 930 5005
Hanna Aarnio
Account Manager
hanna@serviceform.com
+358 44 0919 114
Joonas Keinästö
Account Manager
joonas@serviceform.com
+358400891497
Samu Suominen
Account Manager
samu@serviceform.com
+358 44 303 4368
Sakari Järvinen
Account Manager
sakari@serviceform.com
+358505904190
Elina Saari
Account Manager
elina@serviceform.com
040 7303 466
Linda Lindeman
Account Manager
linda@serviceform.com
044 9825 299
Sandra Pacius
Account Manager
sandra@serviceform.com
040 8334 245
Erno Leskinen
Customer Success Team Lead Finland
0400 696 142
Dani Luu
Digital Marketing Specialist