Me haluamme tarjota jokaiselle yritykselle mahdollisuuden käyttää samanlaisia tai parempia työkaluja mitä markkinajohtajat käyttävät.

Kehitämme jatkuvasti tuotteitamme - investoimme innovaatioon ja suurin tavoitteemme on pitää asiakkaamme tyytyväisinä. Meidän visiomme on olla Euroopan johtava B2B SaaS yritys pienille ja keskisuurille yrityksille. Olemme valmiita kumppanuuksille ja etsimme aina hyviä tekijöitä.

Tule osaksi tarinaamme - etsimme juuri sinua - olet sitten asiakas, työntekijä tai kumppani.

2017
Perustettu
300+
Asiakasta
500,000+
Yhteydenottoa luotu

Serviceform on perustettu 2017 Vantaalla, ja olemme kasvaneet nyt 30+ henkilön tiimiin neljässä eri toimistossa. Pääkonttorimme on tällä hetkellä Turussa, Hansakorttelissa.

Yrityksen perustajat ovat Jarkko Oksanen ja Iranthi Gomes - jotka tapasivat Melbournessa, Australiassa.

Siellä he perustivat catering kahvilan yhdessä, ja kasvattivat yrityksestä menestyvän. He loivat lomaketyökalun verkkosivuilleen jolla asiakkaat pystyivät tilaamaan palveluita nopeasti netistä. Tämä toimi mainiosti ja yritys kasvoi.

Pian muut yritykset alkoivat kysymään samanlaista lomaketta itselleen, ja Iranthi ja Jarkko totesivat että tässähän voisi olla parempi bisnes. He lopettivat kahvilayrityksen pitämisen ja lähtivät kehittämään uutta yritystä. Näin Serviceform sai alkunsa.

Nyt vuoden 2022 alkaessa tiimimme on 30 henkilöä, ja asiakkaita alkaa olla ympäri maailman. Tavoitteenamme on kasvattaa yritystämme Euroopassa, ensiksi pohjoismaissa sekä Espanjassa ja sitten keski-euroopassa.

Tiimimme

Tästä löydät tiimimme ja yhteystiedot.

Iranthi Gomes
Co-founder, Chief Executive Officer (CEO)
iranthi@serviceform.com
+358 50 408 1112
Jarkko Oksanen
Co-founder, Chief Technical Officer (CTO)
jarkko@serviceform.com
Miika Varjonen
Partner, Chief Revenue Officer (CRO)
miika@serviceform.com
+358 50 365 4996
Kari Oksanen
Chief Financial Officer (CFO)
kari@serviceform.com
Mari Halonen
Sales Team Lead - International
mari@serviceform.com
+358 50 538 3922
Paresh Abraham
Country Manager - Sri Lanka
paresh@serviceform.com
+94 70 779 4220
Tita Neittamo
Operations Manager - Spain
tita@serviceform.com
Samu Suominen
Sales Technical Manager
samu@serviceform.com
+358 44 303 4368
Sirja Oksanen
Data Controller
sirja@serviceform.com
Jonathan Holmberg
Customer Happiness Manager
jonathan@serviceform.com
+358449718667
Emmi Lavender
Customer Success Team Lead - Finland
emmi@serviceform.com
Hanna Aarnio
Account Manager
hanna@serviceform.com
+358 44 0919 114
Aleksi Kuronen
Account Manager
aleksi@serviceform.com
+358 40 930 5005
Teemu Salomaa
Account Manager
teemu@serviceform.com
+358 40 596 0622
Joonas Keinästö
Account Manager
joonas@serviceform.com
+358400891497
Elina Saari
Account Manager
elina@serviceform.com
040 7303 466
Linda Lindeman
Account Manager
linda@serviceform.com
044 9825 299
Jari Myllynen
Account Manager
jari@serviceform.com
+358 40 846 8454
Markus Toni
Account Manager
markus@serviceform.com
+358 40 839 6432
Venla Shalin
HR Manager
venla@serviceform.com
Dani Luu
Marketing Team Lead
dani@serviceform.com
Charles Buchanan
Senior Content Specialist
charles@serviceform.com
Benjamin Kähärä
Software Developer
benjamin@serviceform.com
Kaveen Molligoda
Head of Product
kaveen@serviceform.com
Raza Rafaideen
Full Stack Software Engineer
raza@serviceform.com
Vanitha Maheshwaran
Senior Developer
vanitha@serviceform.com
Pasindu Subasinghe
Senior Business Development Manager
pasindu@serviceform.com
Aimee Hensman
Real Estate Conversion Specialist
aimee@serviceform.com